Vítáme Vás, Přihlášení | Registrace

3 Odpovědí

Pas nebo občanka do Chorvatska?

Napsal: pavel 12554 Zobrazení ,

Oficiální stránky Ministerstva zahraničí ČR informují, že pro cestování do Chorvatska pozemní cestou stačí občanský průkaz (vydaný od druhé poloviny roku 2000 se strojově čitelnou zónou). Doporučují však vždy si danou věc před odjezdem ověřit na Velvyslanectví Chorvatské republiky v Praze.
Více viz

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/documents.html

3 odpovědí 1. markys Čvc 09, 2009

  Můžete mi někdo říct, jak to tedy je s cestovními doklady, které potřebujeme pro vstup do Chorvatska? Někdo říká, že je nutné mít pas, podle někoho stačí jen občanka. Komu mám tedy věřit?? 2. anonymous Dub 28, 2010

  Dobrý večer, chtěl bych poradit.Chceme jet s manželkou v létě do Chorvatska.Manželka je Běloruska.Má průkaz příslušníka evropské únie.Chci se zeptat jestli jí na hranicích do Chorvatska pustí bez problému.
  Moc děkuji za odpověď J.Vohradník 3. leni Kvě 04, 2010

  Občané s cizí státní příslušností, kteří mají trvalý nebo dlouhodobý pobyt v České republice, ale i ti co mají krátkodobé vízum v ČR, od 01.04.2010 do 31.10.2010 nepotřebují turistické vízum do Chorvatské republiky.K vycestování do Chorvatska je nutné mít sebou platný cestovní pas, doklad, který potvrzuje pobyt v ČR, evropské zdravotní pojištění, cestovní pojištění, a nějaký doklad, který dokazuje účel pobytu v Chorvatsku (rezervace v hotelu atd).